Bir alanın dış yüzeyinin yada iç bölmelerinin soğutulması ve soğuk kalması amacı ile kullanılan kalıp buzlar, son teknoloji ürünü, insan sağlığına zarar vermeyen tamamen hijyenik koşullarda özel buz makinelerimiz içerisinde üretilmektedir. Pek çok farklı alanda kullanılan bu buzlar, ürünlerin istenilen soğukluk derecesine erişmesi ve bu derecede sabit kalması adına kullanılır. Kalıp buzlar, içerisinde katkı maddesi bulunmayan arıtılmış sulardan üretilir. Standartdımızda uzunluğu 1 metre, ağırlığı 20 kg.  olan  Kalıp buzlarımızın ebatları, isteğe bağlı olarak özel bir şekilde de hazırlanabilmektedir. Bundan dolayı da kişiler ya da işletmeler buz kullanmak istediği zaman bunun için öncelikli olarak buzu nerede kullanacağını belirlemeli ve ölçüleri de buna göre vermelidir.

Kalıp Buzun Kullanım Alanları

Çok büyük ölçülerdeki süt, komposto, su, ayran gibi içeceklerin kazanlarının çok kısa süreler içerisinde soğutulmasında kullanılan kalıp buzlar, bununla birlikte kutu ve şişe meşrubatların soğutulması, pastırma, sucuk ve sosis imal edilirken çok yüksek ısıya maruz kalan üretim ünitelerinin üzerindeki ısının dengelenmesinde de kullanılmaktadır. Yiyecek üretim tesislerinin yanı sıra metal, çelik, boya ve lastik üretimi içerisinde seri imalatta soğutulmuş ham madde hazırlanması esnasında da kalıp buz kullanılmaktadır. Deniz ürünlerinin ya da fırınlarda üretilen kısa sürelerde bozulabilecek ürünlerin depolanması ve sevkıyat esnasında da kalıp buz kullanılmaktadır. Düğün gibi özel organizasyonlar esnasında ve çeşitli turizm tesislerinde heykel, figür ya da animasyon amaçlı da bu buzlardan yararlanılabilir. Üstelik kalıp buzlar, havuz içerisinde uzun süreler boyunca istenildiği şekilde kullanılabilmektedir.

‘’Türkiye’nin Buz Tedarikçisi‘’

Tesisimizde hijyenik ortamda, reverse ozmoz ve ultraviyole su arıtma sistemi kullanılarak, tam otomatik makinelerde el değmeden, sağlıklı üretim yapılmaktadır.
Menü
WeCreativez WhatsApp Support
Lütfen, yardımcı olmamızı istediğiniz konuyu kısaca yazınız.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button