Günümüz dünyasında mevsimlerin giderek değişmesiyle beraber uzun kış aylarını da yaşamaya başladık. Ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde çetin şartlar altında geçen kış ayları bizlere her zaman için kabus olmuştur ancak bu kabusun altında yatan gizemi çözememişizdir. Bu gizem buzun biz insanların üzerinde olan sayısız etkisidir ki bu etkiler arasında eklem ağrılarına iyi gelmesi, buzlu ortamlarda metabolizmanızın hızlanması, şiddetli baş ağrılarına iyi gelmesi, saç dökülmelerini engelliyor ve cilt lekelerine engelliyor. İşte bu denli faydalı olan buzların bizler için olan faydalarını gelin birlikte öğrenelim.

Öncelikle buzun en çok etkili olduğu alan eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olmasıdır. İnsanların kış ayı geldiğinde eklem ağrıları giderek azalmaya başlar çünkü soğuğun ve buzun gelmesiyle birlikte kemikler arasındaki sıvılar daha dayanaklı bir hal alırlar ve eklemlerde kemik sürtünmesi ya da eklem ağrısı minimum seviyelere iner. İkinci olarak buzlu ortamlarda metabolizmanın hızlanmasıdır. İnsan metabolizması belli bir sıcaklık değerinde yaşamını sürdürür ancak bu sıcaklık değerin yükselmesi sonucunda vücut bitkinleşir tam aksine soğuması yani buzlu bir ortamda kalan bir bireyin vücut ısısı düşer bu sayede de metabolizma kendini ısıtmak ve işleyişini düzenli bir şekilde devam ettirmek için hızlanmaya başlar. Üçüncü olarak ise baş ağrılarına iyi gelmesi, buzun baş ağrısına iyi gelmesi şu şekilde açıklanıyor. Baş ağrılarında ağrıyan yerin üzerine yapılacak buz tedavisi sayesinde o noktadaki sinirlerin uyuşması sağlanır böylelikle de ağrı giderek azaltılmış olur. Saç dökülmeleri ve cilt lekeleri üzerindeki etkileri ise yine inanılmazdır. Yapılan deneylerde başın üzerine konulan bir buz torbası sayesinde kan damarlarının büzülmesi ve saç köklerin oluşmaya başladığı gözlemlenmiştir. Diğer yandan cilt lekelerine iyi gelmesini de şu şekilde açıklayabiliriz. Vücudunuzda oluşan cilt lekeleri buz ameliyatları ile tedavi edilebiliyor. Zarar görmüş cildin alt tabakasına yerleştiren buzlar o bölgenin yeniden aktifleşmişini sağlıyor bu sayede lekeleriniz giderek azalıp yok oluyor.

Buzun bu denli işe yaradığı sağlığımız açısından bir kurtarıcı olduğunu artık sizlerde biliyorsunuz ve bundan sonra da yukarıdaki olayların herhangi biriyle karşılaştığınız da nasıl bir yöntem izleyeceğinizi biliyorsunuz.

‘’Türkiye’nin Buz Tedarikçisi‘’

Tesisimizde hijyenik ortamda, reverse ozmoz ve ultraviyole su arıtma sistemi kullanılarak, tam otomatik makinelerde el değmeden, sağlıklı üretim yapılmaktadır.
Menü
WeCreativez WhatsApp Support
Lütfen, yardımcı olmamızı istediğiniz konuyu kısaca yazınız.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button