Buz bazı insanlar için değersiz işe yaramaz sadece sıcak havalarda içeceklerine katıp serinlemek için kullandıkları bir obje olarak görünebilir ancak buzun bilinmeyen bir iç dünyası vardır ki bunu bilenler buza asla bu gözle bakmazlar. Buzlar üzerinde sadece serinlik versin ya da üzerinde kayılsın eğlenilsin amacıyla kullanılmamalıdır çünkü etkili olduğu birçok alan vardır. Mesela buz üzerinde kayıyorsunuz düşüp ayağınızı ağaca vurdunuz, vurduğunuz yerde birkaç dakika içerisinde bir kızarıklık beraberinde ise şişme meydana gelecektir. İşte tam bu noktada işe yaramaz diye gördüğüm buz devreye giriyor. Üzerinde kaydığınız buzdan bir parça alıp kızaran yerin üzerine koyduğunuzda görülebilecek semptomların oluşma fırsatı minimum seviyeye indiriliyor böylelikle de kayak eğlencenizi yarıda kesmek zorunda kalmıyor ve birkaç saat sonra devam edebiliyorsunuz.

Buzun hepimiz tarafından bilinmesi gereken bir takım özellikleri olduğu kesinlikle inkar edilemez çünkü sadece suyun donmasıyla elde edilen buzun faydalı alanlar elde edilişi kadar kolay bir şekilde anlatılamaz. Buz 0 dereceye sahip bir yapıdır ve temas ettiği şeylerle ısı alış verişi sağlar bu bir deri, içecek ya da yiyecek bir şey olabilir. Deri üzerine temas ettirildiği takdirde o bölgede kan akışının hızlandığı çeşitli deneyler ile kanıtlanmıştır peki bunu buz nasıl yapıyor? Aslında cevabı oldukça basit buzun soğukluğu ve derinin sıcaklığı bir araya geldiğinde vücut o noktadaki sıcaklığını korumak için kan akışını hızlandırıyor bu sayede de o noktada ısı alış verişi sağlanırken vücut ısısı korunuyor.

Artık sizlerde buzların kullanım alanlarının birkaç ufak tefek şeyle sınırlı kalmadığını öğrenmiş oldunuz ve bu özelliklerini günlük hayatınızda karşılaşabileceğiniz durumlarda kullanabilirsiniz. Buzun bilinmeyen dünyasında sizlerin karışılabileceği birçok olumsuz olayda da kullanılabilir olduğunu göreceksiniz.

‘’Türkiye’nin Buz Tedarikçisi‘’

Tesisimizde hijyenik ortamda, reverse ozmoz ve ultraviyole su arıtma sistemi kullanılarak, tam otomatik makinelerde el değmeden, sağlıklı üretim yapılmaktadır.
Menü
WeCreativez WhatsApp Support
Lütfen, yardımcı olmamızı istediğiniz konuyu kısaca yazınız.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button